Biyografi


1982 yılında Tokat’ın Erbaa ilçesinde memur bir baba ve ev hanımı bir annenin ikinci çocuğu olarak dünyaya geldi. Ailenin ikinci çocuğu olarak ablası ile Tokatta büyüdü. İlkokulu Tokat Gazipaşa ilköğretim okulda tamamladıktan sonra ortaokulu Tokat Plevne Ortaokulunda bitirdi. Lise öğrenimin Samsun Özel Fen lisesinde tamamladı, lise yıllarında okulun masa tenisi takımında yer alır ve il bazında yapılan turnuvalara katılır 1997 yılındaki turnuvada üçüncülük ödülü alırlar. 2000 yılında Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Tıp Fakültesini kazanarak 2006 yılında mezun oldu. Mezun olduktan sonra pratisyen hekim olarak mecburi hizmeti için Tokat’ın Erbaa İlçesi Üzümlü Kasabası Sağlık Ocağına tayin olur, mecburi hizmetini bitirdikten sonra 2009 yılında Rize Eğitim Araştırma Hastanesi Kalp ve Damar Cerrahisi Anabilim Dalında ihtisasına başladı, 2014 yılında Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi Tıp Fakültesi Kalp ve Damar Cerrahi Anabilim Dalında İhtisasını bitirdi. Kalp ve Damar Cerrahisi ihtisası Sonrası mecburi hizmetini bitirerek 2017-2019 yıllarında Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi Tıp Fakültesi Kalp ve Damar Cerrahisi Anabilim alında Yard. DOÇ. Dr. olarak göreve başlar bu dönemde başarılı kalp ameliyatları yapar, beraberinde açık ve kapalı yöntemlerle atardamar tıkanıklığı ameliyatları yapmıştır. 2019 yılında Ankara da Özel Lokman Hekim Akay Hastanesinde kalp cerrahı olarak bir yıl çalıştıktan sonra 2020 yılında TOBB ETÜ Hastanesi Kalp ve Damar Cerrahisi bölümünde çalışmaya başladı. Bir dönem kendi özel kliniğini kurar ve klinikte varis hastalarının ameliyatsız yöntemlerle tedavisi yapar, sonrasında TOBB ETÜ Hastanesinde Kalp ve Damar Cerrahisi Ana Bilim Dalında Varis Tedavi Merkezinin sorumlu doktoru olarak çalışmaya devam etmektedir. Evli ve iki çocuk babasıdır.

E mail: cemal@opdrcemalaslan.com

Job experience:

1-) 2007-2008 (Intern): Family Health Center, Tokat, Turkey

2) 2009-2012 (Dr. Assistant): Rize Recep Tayyip Erdoğan University, Faculty of Medicine,Department of Cardiovascular Surgery,Turkey

3-) 2012-2014 (Assistant Professor): Tokat Gaziosmanpasa University, Faculty of Medicine, Department of Cardiovascular Surgery,Turkey

4-) 2014-2017(Assistant Professor): Düzce University, Faculty of Medicine,Department of Cardiovascular Surgery,Turkey

5-) 2017-2020 (Assistant Professor): Lokman Hekim Akay Hospital

6-) 2020-2021 (Assistant Professor): TOBB ETU University, Medical Faculty

7) 2021-2023 : Health Care Clinic (Cardio Vascular Surgery-Varicose Veins Treatment)

8) Current : TOBB ETU University, Medical Faculty, Vein Center, Section Director, Ankara, TürkiyeOp. Dr. Cemal Aslan

Kalp ve Damar Cerrahisi

Mobile: 0850 259 48 58
E-mail: info@varistedavisi.info


Varis Teşhisi Nasıl Konulur?

Varisleri olan hastalarda şikayetler özellikle bacakların baldır bölgesinde gün içersin de dolgunluk ve ağırlık hissi ile başlayarak günün ilerleyen saatlerin de şişlik ve ağrı ile ortaya çıkmaktadır.

195 Times viewed

Ayaklardaki "Örümcek Varisler" Nasıl yok edilir ?

Skleroterapi son yıllarda ciddi ilerleme kaydetti. Artık eskisi gibi varisler ameliyathane koşullarında değil, poliklinik ve ayaktan tedavi konseptleri ile tedavi ediliyor.

265 Times viewed

Varis nedir ?

Hangi Varisler zararlıdır ? Hangileri estetik kaygısına yol açar ? Hepsini tedavi ettirmeli miyim ?

236 Times viewed